Через довіру та надійність до

Новини

rss

23 | 042018 ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ КС "ХКВД" ЗА 2017 РІК
Кредитна Спілка «Харківська Каса Взаємодопомоги» повідомляє про проведення чергових загальних зборів членів кредитної спілки 26 травня 2018 року о 10.00 (початок реєстрації о 09.15) за адресою: м. Харків, площа Конституції, 1, 3-й під’їзд,2-й поверх (актовий зал).
докладніше

30 | 012018 Кредитные союзы: перспективы развития
Мы прожили 2017 год в беспрецедентных для Украины экономических и политических условиях.
Он запомнится нам звеном в цепи лет испытаний, лет неоправданных надежд и, надеемся, небезосновательных надежд на позитивные сдвиги.
докладніше


 

Питання-відповідь » Загальні питання

Задать вопрос

Хто може стати членом Кредитної Спілки Що необхідне, щоб стати членом Кредитної Спілки Чим кредитні спілки відрізняються від інших фінансових установ? Навіщо становитися членом кредитної спілки? При вступі у члени кредитної спілки я сплачую 30 грн. Нащо? Повернуться мені ці гроші при виході з членів кредитної спілки? Чи потрібно сплачувати ще якісь внески, пов'язані з членством у кредитній спілці? Чим відрізняється додатковий пайовий внесок від внеску на депозитний рахунок? Чим гарантується безпека вкладів у Вашій кредитній спілці? Навіщо мені підписувати доручення, що пов'язане із проведенням Загальних зборів членів кредитної спілки? Які питання вирішуються на Загальних зборах членів кредитної спілки? Від чого залежить сума кредиту, яку я можу у Вас отримати? Коли я повністю погашаю кредит або в мене закінчується строк дії депозитного договору, я залишаюсь членом кредитної спілки? На який строк можна взяти кредит? Що робити, якщо немає можливості сплачувати суму платежу, вказану у кредитному договорі? Чи є пільги для постійних клієнтів? Чи можна погасити кредит достроково? Яка буде переплата?

Хто може стати членом Кредитної Спілки

Членами КС “ХКВД” можуть бути особи, що досягли 18-річного віку, які постійно проживають на території Харкова та Харківської області, а також мають повну дієздатність.

 

Що необхідне, щоб стати членом Кредитної Спілки

• звернутися у будь-яке відділення КС “ХКВД”, при цьму потрібно мати при собі паспорт та довідку з податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного кода;
• подати встановленої форми заяву (із копією паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера);
• одноразово сплатити вступний внесок (20грн.) та обов'язковий пайовий внесок (10грн.).

 

Чим кредитні спілки відрізняються від інших фінансових установ?

Принциповою відмінністю кредитних спілок від банків є форма власності та участь у ній клієнтів. Якщо у кожного банку є засновники, котрі повністю визначають всю фінансову політику і розпоряджаються прибутком, то кредитна спілка схожа на касу взаємодопомоги. Вступаючи у кредитні відносини, клієнт стає членом кредитної спілки, і всі рішення, у тому числі і про розподілення доходу, приймаються колегіально. Робочі моменти вирішує правління, котре обирається на Загальних зборах.

 

Навіщо становитися членом кредитної спілки?

Членом кредитної спілки необхідно стати, якщо Ви бажаєте скористатися її послугами (отримати кредит або внести вклад), тому що кредитна спілка надає послуги лише для своїх членів. Ця норма прописана як у Статуті нашої організації, так і в законі України "Про кредитні спілки".

 

При вступі у члени кредитної спілки я сплачую 30 грн. Нащо? Повернуться мені ці гроші при виході з членів кредитної спілки?

Ця сума є одноразовою та обов'язковою до сплати згідно Статуту кредитної спілки "Харківська Каси Взаємодопомоги". З них 20 грн. - вступний членський внесок, що спрямовується у резервний фонд кредитної спілки. А 10 грн. - обов'язковий пайовий внесок, що повертається при виході з членів кредитної спілки.

 

Чи потрібно сплачувати ще якісь внески, пов'язані з членством у кредитній спілці?

Традиційно сплачується лише 5-6% від суми кредиту, що береться, під час оформлення. Це так званий цільовий внесок у резервний капітал. Будь-які інші внескі, наприклад, додатковий пайовий внесок, на даний час робляться добровільно, за Вашим бажанням. З 2009 р. рішенням загальних зборів членів КС передбачен щорічний обов'язковий членський взнос у розмірі 2 грн.

 

Чим відрізняється додатковий пайовий внесок від внеску на депозитний рахунок?

При внесенні грошових коштів на пай договір не оформлюється, підтвердженням про внесення коштів є квитанція касового ордеру. Відсоткова ставка не фіксова, а залежить від фінансових результатів роботи кредитної спілки за рік, т.я. може бути встановлена як 0%, так і 30%. Максимальний дохід на пайові внески не може перевищувати більш ніж у два рази середньозважену відсоткову ставку по вкладам на депозитні рахунки.

 

Чим гарантується безпека вкладів у Вашій кредитній спілці?

У першу чергу, у кожній кредитній спілці згідно законодавства України є власний резервний фонд, а також майно, котрим ми повністю відповідаємо. По-друге, ми є членами Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок та Харківської Асоціації Кредитних Спілок, котрі також формують відповідні стабілізаційні фонди. По-третє, Кредитна Спілка "Харківська Каса Взаємодопомоги" посідає 7-ме місце в Україні серед кредитних спілок за сумою наявних активів, а на ринку фінансових послуг існує вже майже 11 років, що говорить про досвід роботи та прфесіоналізм її співробітників.По-четверте, з осені 2007 року ми стали учасниками "Програми Захисту Вкладів" членів кредитних спілок, в рамках якої проводиться лоббіювання законопроекту "Про держ.фонд гарантування вкладів в кредитних спілках" Також потрібно відмітити постійний контроль та регулювання діяльності Кредитної Спілки спеціальним органом виконавчої влади – Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України.

 

Навіщо мені підписувати доручення, що пов'язане із проведенням Загальних зборів членів кредитної спілки?

Доручення підписується для того, щоб Загальні збори вважалися такими, що відбулись, та їх можна було б проводити навіть без Вашої присутності. У випадку, якщо Ви приходите та реєструєтесь, доручення тимчасово не діє – Ви голосуєте самі. У випадку Вашої відсутності Ваш голос приєднується до рішення, що було прийнято присутніми на зборах членами кредитної спілки.

 

Які питання вирішуються на Загальних зборах членів кредитної спілки?

На Загальних зборах приймаються рішення, що відносяться виключно до компітенції Загальних зборів. А саме, затвердження Статуту кредитної спілки та внесення змін до нього; обрання та відкликання членів Спостережної ради та Ревізійної комісії; затвердження річних звітів про фінансову діяльніть кредитної спілки; прийняття рішень про зміни розмірів обов'язкових пайових внесків; прийняття ршень про порядок розподілу доходу та покриття збитків кредитної спілки та інші питання.

 

Від чого залежить сума кредиту, яку я можу у Вас отримати?

Розмір наданого кредиту залежить від багатьох факторів: від Вашого доходу, місця та стажу роботи, посади, реєстрації, наявності додаткових доходів, поручителів, майна та т.п. До кожного члена кредитної спілки, що звернувся у КС "ХКВД" у нас індивідуальний підхід. Але, насамперед, Вам слід самим визначити, скільки грошей Вам необхідно на даний час та яку долю сімейного бюджету Ви готові виділити для погашення кредиту. Від цього також залежить сума кредиту та строки його погашення.

 

Коли я повністю погашаю кредит або в мене закінчується строк дії депозитного договору, я залишаюсь членом кредитної спілки?

Так, Ви залишаєтесь членом кредитної спілки поки не напишете заяву про вихід з членів за власним бажанням або вас не виключать згідно Статуту кредитної спілки. Підставою для виключення є порушення членами Статуту або обов'язків по кредитному договору. Рішення про виключення приймається на Загальних зборах членів кредитної спілки.

 

На який строк можна взяти кредит?

Строки кредитування встановленні пропорційно сумі кредиту. Іпотека - до 3х років. Суми кредиту до 5 000 грн. надаються строком до 12 міс. включно. Суми кредиту 5 001 - 20 000 грн. надаються до 18-24 міс. включно.

 

Що робити, якщо немає можливості сплачувати суму платежу, вказану у кредитному договорі?

По-перше, потрібно не ховатися, не панікувати. Необхідно зявитися у одному з наших відділень та вказати причини появи данної ситуации, надати підтверджуючі документи. У таких випадках можливі оформлення додаткової угоди до кредитного договору зі зменшенням суми платежу, пролонгація (подовження строку) договору, а також ненарахування подвійного проценту за час прострочення за кредитним договором.

 

Чи є пільги для постійних клієнтів?

Діяльність КС здійснюється з урахуванням принципа рівності умов кредитування або оформлення вкладу для всіх членів КС "ХКВД". Проте, діє програма лояльності. При цьому з кожним новим кредитом зменшується річна % ставка для членів КС, а для вкладників існують бонуси при подовженні строку вкладу.

 

Чи можна погасити кредит достроково? Яка буде переплата?

Так, погасити повністю кредит можна вже на наступний день після його отримання. Штрафних санкцій за дострокове погашення не передбачено. Переплата буде відповідати відсоткам, що нараховуються за фактичний час користування кредитом. Таким чином, якщо погашати кредит достроково, зменшується і переплата по кредиту.

ukr
 

Ми надаємо

послуги
головний офіс:

м. Харків, ст.м. "Південний вокзал",
вул.Благовіщенська, 38 д.
тел/факс: (057) 777-01-14, 777-01-25

Філії:

© 2008 Кредитна Спілка
«Харківська Касса Взаємодопомоги».